-50% na vybrané produkty

Akce platí do 27.05.2024
0
hodina
0
minuta
0
vteřina

FAQ - často kladené otázky

Máte další dotazy týkající se naší nabídky? Než se obrátíte na náš zákaznický servis, srdečně vás zveme do sekce FAQ. Shromáždili jsme zde nejčastější dotazy našich zákazníků - jak k samotným produktům, tak k organizačním, formálním otázkám nebo k cenám a akcím.

SLEVY A PROPAGAČNÍ AKCE

Kam zadat slevový kód?

Slevový kód je třeba zadat v košíku - do pole vpravo pod souhrnem objednávky (na mobilní verzi webu: přímo pod souhrnem objednávky). Slevový kód zadejte do pole „Zadat slevový kód“ a poté potvrďte tlačítkem „OK“. Po zadání kódu obdržíme informaci, že je kód správný a sleva byla uplatněna. Pokud je zadán nesprávný kód, zobrazí se také příslušná zpráva.

Slevový kód nefunguje, co mám dělat?

Zkontrolujte prosím, zda byl slevový kód zadán správně, zda vedle něj nejsou žádné mezery navíc zda byl kód potvrzen stisknutím tlačítka „OK“. Pokud má zadaný kód datum vypršení platnosti, ujistěte se také, že datum vypršení platnosti neuplynulo. Pokud máte stále problémy, kontaktujte prosím náš zákaznický servis na telefonním čísle (+48) 71 715 27 33 nebo e-mailem info@bimago.cz

Dostanu speciální slevu, když si objednám více produktů?

V takové situaci prosím kontaktujte náš zákaznický servis a informujte nás, jaké produkty si přejete objednat (velikost, technika, zda se jedná o obraz, plakát, fototapetu, tapetu, zástěnu) a v jakém množství. Rádi zjistíme, zda Vám můžeme poskytnout individuální slevu.

Jak získat slevový kupón?

Doporučujeme Vám přihlásit se k odběru našeho newsletteru. Právě tam informujeme naše zákazníky o aktuálních akcích a slevách na naše produkty, jako jsou obrazy, plakáty, fototapety a tapety. Zveme Vás také k účasti v našem věrnostním programu bimago+. V rámci tohoto programu odměňujeme každý nákup v obchodě body, které lze vyměnit za jednotlivé slevové kódy.

POKYNY / TIPY

Tapety - jak je položit?

Aby byl proces tapetování snadný, je nejlepší umístit první pás tapety nebo fototapety na zeď pomocí vodováhy nebo olovnice - aby byly další pruhy zcela rovné a rovnoměrně. Tapetovat začínáme vždy od okna, tedy zdroje světla. Pásy tapety spojujeme "na tupo" - tak, aby okraje dvou pásů k sobě přesně přilnuly (bez jakýchkoliv posunů a bez překrývání). Podrobné pokyny k instalaci našich tapet naleznete zde na našem webu, přikládáme jej také ke každému našemu výrobku.

Fototapeta - jak ji položit?

Abyste si usnadnili práci, označte si na tapetované stěně jemné čáry ve vzdálenosti 50 cm od sebe. Budou indikátorem, kam byste měli nalepit fototapetu. V první fázi musíme důkladně slepit lepidlem první pás označený na stěně. Musíme pamatovat na to, že lepidlo se nanáší přímo na zeď, nikoli na fototapetu. Než se dotkneme pruhu tapety na mokrou zeď, ujistíme se, kde je horní a spodní část vzoru. Pás fototapety je nutné jemně svinout a nalepit shora na mokrou stěnu. Podrobné pokyny k instalaci našich fototapet naleznete zde na našem webu, přikládáme jej také ke každému našemu výrobku.

Jak nalepit obraz na zeď?

Abyste nemuseli vrtat otvory do zdi, můžete obraz připevnit na zeď pomocí suchého zipu nebo pásky pro montáž obrazu. Na trhu jsou k dispozici výrobky tohoto typu nabízené různými značkami, například Command nebo Tesa. Při výběru tohoto typu upevnění věnujte pozornost označení přípustné hmotnosti obrazu. Tyto informace a montážní návod jsou k dispozici na produktu a na webových stránkách výrobce.

Lze lepit tapetu nebo fototapetu na stěnu s hrubou strukturou?

Pod nalepenou tapetou nebo fototapetou bude viditelná hrubá struktura stěny – proto se nedoporučuje je na takový povrch lepit. Nerovný povrch navíc ztěžuje instalaci a výrobek nedrží dokonale na stěně. Pro nejlepší efekt doporučujeme instalovat tapety a fototapety pouze na hladké, bezprašné, čisté a světlé povrchy.

Jak zavěsit obrazy na zeď?

K připevnění obrázků na zeď doporučujeme použít háčky a hřebíky. Doporučujeme použít jeden háček / hřebík na cca 40 cm šířky obrazu.

Jak chránit obraz na plátně?

K běžnému tisku se vyplatí přidat možnost "UV tisk" - poskytnout obrazu na plátně dodatečnou ochranu před škodlivými faktory. Doporučujeme také zakoupit si obráz ve variantě prémiového tisku: povrch produktu pak pokryje bezbarvý akrylový gel, díky kterému si pigmenty déle udrží svou intenzitu a budou chráněny před vlhkostí a UV zářením. V případě ručně malovaných obrazů doporučujeme použít ochranný lak (je dostupný na našich stránkách jako doplňkové příslušenství k produktu).

Jak pověsit plakáty na zeď?

Na zadní straně každého z našich zarámovaných plakátů nebo zarámovaných plakátů s passe-partout jsou háčky. K jejich umístění na zeď tedy potřebujete pouze hřebíky.

Jaké lepidlo mám použít k nalepení tapety / fototapety?

Na otázky našich zákazníků „jaké lepidlo na tapety“ odpovídáme, že byste měli použít lepidlo přizpůsobené na vliesové tapety, např. Metylan Direct od Henkel. Pokud nechcete lepidlo na tapety nebo fototapety kupovat samostatně, doporučujeme zvolit naše lepidlo jako doplněk při nákupu tapety nebo fototapety v našem obchodě.

Jak zavěsit vícedílný obráz?

Nejlépe je začít umístěním střední části obrázku a poté přidat další části obrázku doleva a doprava. Mezi jednotlivými částmi obrázku je nejlepší dodržet vzdálenost cca 2 cm - pak získáme nejlepší vizuální efekt a vzor bude správně složený. Při skládání jednotlivých částí vícedílných obrázků nezapomeňte, že vzor obrazu by měl být rozmístěn symetricky jak horizontálně, tak vertikálně. Pro usnadnění práce doporučujeme správně naaranžované části obrázku nakreslit na papír a označit místa, kde mají být hřebíky – a poté šablonu přenést na zeď.

Kolik lepidla musím koupit? Na webových stránkách je uveden pouze "1 sáček k zakoupení".

Lepidlo je třeba přidat jednou pro každou zakoupenou položku. Systém bimago automaticky vypočítá potřebné množství lepidla na základě velikosti zvolené fototapety.

Kolik stojí položení fototapety?

Naše společnost neposkytuje instalační služby, takže nemáme vlastní ceník. Pokud však jde o cenu za instalaci fotatapety odborníky, může se v jednotlivých regionech značně lišit. Předpokládá se, že za tapetování stěn jednotnou tapetou zaplatíme v průměru 150 až 200 Kč za metr čtvereční. Průměrné náklady na položení fototapety se vzorem se pohybují mezi 300 až 350 Kč za m².

Kdo obrazy rámuje?

Naše obrazy na plátně nepotřebují další vnější rám - každé plátno je napnuté na dřevěném rámu, ke kterému stačí pouze připevnit háček. V případě potřeby si můžete obraz zarámovat do dodatečného externího rámu - který snadno seženete v rámovacím salonu nebo u truhláře.

Jaký rám pro obraz na plátně?

Naše obrazy na plátně se skládají z plátna napnutého na dřevěném tkalcovském stavu. Takový obraz na plátně od bimago je připraven k zavěšení, nepotřebuje tedy další rám.

Jak zarámovat obraz na plátně?

Naše obrazy se skládají z plátna napnutého na dřevěném tkalcovském stavu. Takový výrobek je již připraven k zavěšení, takže nepotřebuje další rám.

Jak nalepit plakát na zeď?

Naše plakáty stačí umístit do vybraného rámu nebo do rámu s passe-partout a hotový obraz pověsit na zeď, na hřebík nebo háček. Pokud však nechcete dělat díru do zdi, lze plakát (s rámem i bez něj) zavěsit i pomocí běžně dostupného příslušenství pro montáž, např. samolepícího suchého zipu nebo háčků (např. od společnosti Tesa). Jejich výhodou je, že jsou neinvazivní, nepoškozují zeď a často mají dodatečnou úpravu, díky které lze obrazy nebo plakáty zavěsit v různých nebo stejných výškách (pokud lepení nevyjde úplně rovnoměrně). Na trhu jsou dostupné i samolepicí nášivky (např. od od společnosti Tesa) - ideální pro připevnění např. kalendáře nebo galerie plakátů v místnosti jako je obývací pokoj, ložnice, jídelna, pracovna, kancelář, chodba, předsíň, obývací pokoj nebo dětský pokoj.

Jak vyčistit obraz na plátně?

Obrazy na plátně by se mělo čistit čistým, měkkým, mírně navlhčeným hadříkem. K tomuto účelu však nedoporučujeme používat prací prostředky - mohou plátno nenávratně poškodit.

Obrazy - jak zavěsit?

Obrazy budou nejlépe vypadat uprostřed stěny a zpravidla by měly být užší než kus nábytku, přes který visí. Obraz na plátně je nejlepší zavěsit asi 20-30 cm nad nábytek – nebo ve výši očí členů domácnosti.

Kolik by měl ubrus viset od stolu?

Optimální a doporučená délka přesahu ubrusu je přibližně. 20-25 cm. Kratší přesahy (např. 10-15 cm) se doporučují u lavic a dekoračních stolů, pokud nechcete, aby ubrus zakrýval dekoraci na nohách nábytku. Při správném stylu interiéru si můžete dovolit mít ubrus také až na zem.

Jaké lepidlo na fototapety?

Doporučujeme zakoupit si fototapetu společně s naším lepidlem od společnosti bimago, které je k dispozici jako doplňkové příslušenství. Pokud se naopak rozhodnete zakoupit lepidlo jinde, vyberte si prosím lepidlo určené pro vliesové tapety, například Metylan Direct od společnosti Henkel.

Přilne tapeta k dlaždicím?

Problémem zde nemusí být samotná aplikace tapety, ale všudypřítomná voda a pára. Určitě přispějí k tomu, že se tapety znehodnotí a odlepí od obkladů. Naše výrobky, jako jsou tapety a fototapety, jsou určeny pouze pro použití v místnostech se střední a nízkou vlhkostí, jako je obývací pokoj, ložnice, kuchyně, chodba, předsíň, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna nebo kancelář.

Jak dlouho tapeta schne?

Proces schnutí tapety (přesněji: lepidla na tapety) spočívá v odpařování vody. Běžně to trvá 24 hodin, v extrémních případech až 72 hodin v závislosti na teplotě a vlhkosti v místnosti. Optimální podmínky pro schnutí tapety jsou stálé teploty mezi 18°C ​​a 25°C.

Fototapeta - jak nalepit?

Před montáží výrobku byste si měli připravit příslušenství jako: štětec na nanášení lepidla, ostrý nůž, čistý hadřík, nádobu na míchání lepidla a váleček na přitlačování fototapety (k tomuto účelu poslouží i bankomatová karta). Po rozřezání výrobku na proužky lepíme jeden pruh vedle druhého (spoj natupo, nepřekrývat). Pásy jsou očíslovány a označeny šipkami, které označují směr montáže. Fototapetu lepíme počínaje shora a rovnoměrně postupujeme směrem k podlaze, přičemž fototapetu stále přitlačujeme válečkem ke stěně. Při lepení fototapet musíte pamatovat i na nutnost průběžného odstraňování přebytečného lepidla. To provádíme čistým a mírně navlhčeným hadříkem. Důležité! Lepidlo se nanáší přímo na stěnu, nikoliv na fototapetu. Podrobné pokyny k instalaci našich fototapet naleznete na našem webu, přikládáme jej také ke každému našemu výrobku.

Kolik lepidla potřebuji k nalepení tapety?

Při nákupu lepidla na tapety spolu s fototapetou jako příslušenství na našem webu stačí lepidlo vložit do košíku pouze jednou. Provedeme výpočet a zašleme Vám příslušné množství lepidla - přizpůsobené zvolené velikosti fototapety. Pokud se však rozhodnete koupit lepidlo jinde (např. v obchodě pro kutily nebo ve specializované prodejně), přečtěte si prosím návod přiložený k zakoupenému lepidlu - tam bude uvedena přesná vydatnost lepidla na m² tapety.

Je vliesová tapeta omyvatelná?

Vliesová tapeta, podobně jako vliesová fototapeta, je středně odolná proti vlhkosti a drhnutí. Můžete jej otřít vlhkým hadříkem, ale nenamáčejte jej příliš dlouho.

Používáme lepidlo na vinylové tapety?

V naší nabídce nemáme žádné vinylové tapety, ale existují tapety vliesové (ke kterým nabízíme i lepidlo) a samolepicí tapety (nevyžadují použití lepidla).

Lze tapety malovat?

Před malováním stěn doporučujeme odstranit starou fototapetu nebo tapetu. Pokud se fototapeta nebo tapeta nechce odlepovat, můžete si práci usnadnit speciálním odstraňovačem tapet. Po této úpravě je nutné povrch stěny omýt a opatřit základním nátěrem.

Mohou záclony ležet na podlaze?

Záclony mohou ležet na podlaze, zpravidla však volíme jednu ze tří délek: těsně pod linii parapetu, k parapetu nebo k podlaze.

Měly by záclony ležet na podlaze?

Záclony sahající až k podlaze nebo (což může vypadat krásně a malebně) opírající se o ni vlnou, udržují správné proporce místnosti. V tomto případě by měl být materiál cca o 20-30 cm delší, než je výška, ve které je záclonová tyč instalována. Tato délka závěsů dokonale zapadá do stylu interiérů zařízených v konvenčním, klasickém a palácovém stylu.

Poskytujete montážní služby?

Vzhledem k tomu, že se bimago specializuje na online prodej a působíme globálně, neposkytujeme specializované montážní služby. Montáž našich tapet a fototapet je vcelku jednoduchá - instalaci lze samozřejmě svěřit profesionálovi, ale ani umístění tapety a fototapety na zeď svépomocí není příliš problematické. Pokud je stěna dobře připravená a máme veškeré potřebné nářadí, montáž proběhne hladce a rychle. Ke každé tapetě je přiložen montážní návod a na našem webu a blogu najdete spoustu tipů a návodů, jak zavěsit obrazy na plátně, zarámovat plakáty nebo nalepit tapetu. Můžeme předpokládat, že nalepení 10-15 m² tapety spolu s ochranou místnosti před nečistotami, vyměřením tapety podle vzoru, nalepením a úklidem pracoviště trvá cca 2 hodiny. Vybrat si můžete i samolepicí tapetu nebo fototapetu na bimago, jejíž instalace je velmi snadná.

DODACÍ LHŮTA / DORUČENÍ

Jaké jsou náklady na dopravu do zahraničí?

Chcete-li zkontrolovat náklady na dodání našich produktů, jako jsou obrazy na plátně, fototapety, tapety nebo plakáty, zarámované plakáty a plakáty s passe-partout do zahraničí, klikněte prosím zde.

Jak dlouho trvá doručení?

Objednávku začínáme zpracovávat po obdržení platby. Jakmile obdržíme Vaši platbu zasíláme automatické potvrzení e-mailem. Doba výroby závisí na typu výrobku a technice provedení - veškeré informace k tomuto tématu naleznete zde: https://www.bimago.cz/pomoc/doba-dodani. V České republice jsou naše produkty obvykle dodávány do 2 dnů od data odeslání.

Mohu zaplatit na dobírku?

Na dobírku nepřijímáme. V našem obchodě je každý produkt vyroben na zakázku po obdržení celé platby. Objednávku můžete zaplatit bankovním převodem i online: platební kartou, rychlým převodem (včetně BLIK) a přes PayPal.

Jakým kurýrem bude objednávka odeslána?

Kurýr se vybírá automaticky po zadání objednávky na webu a závisí na typu produktu a jeho velikosti. Produkty jsou obvykle zasílány prostřednictvím GLS nebo UPS. V den odeslání obdržíte e-mail s číslem balíku a informací, kterým kurýrem byla objednávka odeslána.

Jak mohu zkontrolovat stav zásilky?

V den odeslání obdržíte e-mail s číslem balíku a informací, kterým kurýrem byla objednávka odeslána. Pro kontrolu stavu zásilky stačí zadat číslo zásilky na příslušné místo na webu dopravce

ZADÁNÍ OBJEDNÁVKY

Bude možné údaje na faktuře později upravit?

Prosíme o pečlivé vyplnění adresních údajů. Bohužel po odeslání zboží již není možné údaje na faktuře upravovat.

Kam zadat fakturační údaje?

Při nákupu produktu, například obrazu, plakátu, fototapety nebo tapety, zadáním doručovací adresy vyberte „Potřebuji fakturu s firemními údaji“ – a zadejte tam příslušné údaje.

Vystavíte fakturu?

Ano, fakturu za vaši objednávku obrazů, plakátů, fototapet nebo tapet na bimago obdržíte po odeslání objednávky. V automatickém e-mailu s potvrzením o odeslání najdete fakturu za váš nákup - ve formátu PDF.

SORTIMENT VÝROBKŮ

Jsou tapety módní?

Přestože jsou v interiérovém designu známé již léta, tapety stále zůstávají jedním z nejmódnějších dekorativních prvků a mnoho interiérových dekoratérů si na nich zakládá především celý design obytných a pracovních prostor. V současné době zažívají tapety svou renesanci a druhý život díky inovativním, moderním vzorům, které vypadají krásně v našich interiérech! Tapety jsou aranžérským řešením, které skvěle funguje pro rychlou, levnou a přitom velkolepou proměnu interiérů a široký výběr dostupných vzorů a barev usnadňuje sladění motivu tapety do zvoleného stylu, např. skandinávský, boho, vintage, retro nebo glamour.

Co je prémiový tisk? Jaký je rozdíl mezi prémiovým a běžným tiskem?

Naše patentovaná technika prémiového tisku spočívá v ručním nanášení španělského akrylového gelu na hotový tisk, imitující stopy štětce. Plátno díky němu získává strukturu a celé to na efektu hloubky, připomínající olejomalbu. Gel nanesený na tisk má ještě jednu výhodu: chrání plátno. Zachovává intenzitu pigmentů po delší dobu a chrání je před vlhkostí a UV zářením.

Děláte fototapety a obrazy na míru?

Naše obrazy jsou dostupné pouze ve velikostech dostupných v obchodě - u většiny vzorů je však na výběr spousta formátů a některé motivy jsou dostupné i ve velmi velkých velikostech (jako skládací obrazy). Pokud jde o fototapety - každý vzor je dostupný ve více velikostních variantách uvedených na webových stránkách. I když je rozměr vaší stěny jiný, většinou to není problém: stačí zvolit formát tapety nebo fototapety o něco větší, než je stěna, kterou chcete tapetovat – a přebytečné fototapety pak po stranách nebo nahoře a dole odstřihnout během aplikace. Fototapetu přesně na daný rozměr bohužel objednat nelze.

Jsou obrazy připraveny k zavěšení nebo jsou zarámované?

Naše obrazy jsou opatřeny dřevěným tkalcovským stavem, takže jsou připraveny k zavěšení a nevyžadují žádné další rámování v podobě vnějšího rámu. Pro snazší zavěšení obrazu na zeď doporučujeme ke každému obrazu použít montážní příslušenství (hřebíky a háčky od společnosti bimago, které lze zakoupit přímo na stránkách e-shopu.

Fototapety z vlastní fotografie?

Vzory fototapet netiskneme na základě fotografií zaslaných zákazníky - taková personalizace bohužel není možná.

Plakát - co to je?

Plakát není nic jiného než specifický druh užité grafiky, vytištěný ve velkém formátu na vhodný papír. Plakát je vizuálním symbolem, který překvapivou, poutavou, snadno zapamatovatelnou formou předává sdělení, které působí nejen na smysly, ale i na intelekt. Jinými slovy: jde o velkoformátový tisk, ve kterém hraje nejdůležitější roli grafika. V bimago si můžete vybrat plakát, zarámovaný plakát nebo zarámovaný plakát s passe-partout z tisíců moderních designů.

Kde vytisknout plakát?

Plakáty z naší nabídky tiskneme v naší tiskárně. Nenabízíme však personalizované tisky - nemůžete si tedy u nás vytisknout plakát podle vlastního návrhu.

Je možné vyrobit daný obrazový vzor v jiné konfiguraci dílů / v jiné velikosti / jinou technikou / v jiné barvě?

Pokud je možná změna (např. design je k dispozici v jiné barevné variantě nebo v několika technikách - např. jako tisk a ručně malovaný obraz), je to jasně uvedeno na stránce produktu. Ostatní prvky však personalizaci nepodléhají - vzory a konfigurace jsou již předem určeny.

Jaká je trvanlivost barev v sadě "malování podle čísel"?

Trvanlivost barev ze sad pro malování podle čísel je 6 měsíců od obdržení zásilky.

Vyrábíte fototapety, obrazy z fotografie (personalizované zakázky)?

Nabízíme spoustu produktů, ale netiskneme vzory podle fotek - taková personalizace bohužel není možná.

Co je součástí sady pro malování obrázů podle čísel?

Každá sada na malování obrázů podle čísel obsahuje obrázek k malování, sadu potřebných barev, dva štětce a návod